Budapest Honvéd Online

Ludogorec–Budapest Honvéd

Csapatunk a bolgár bajnok ellen játszotta első téli felkészülési mérkőzését

2019-01-18 15:27:00

A bolgár bajnok Ludogorec ellen lép pályára a Budapest Honvéd FC a törökországi edzőtábor első mérkőzésén, a találkozóra Belekben kerül sor, a meccsről pedig folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be.

A Honvéd játékosai délelőtt átmozgató edzésen vettek részt, majd az ebédet és a pihenőt követően megbeszélést tartott a csapat, hogy aztán átbuszozzon a közeli Belekbe, ahol a mérkőzést rendezik.

A találkozón nem léphet pályára a kisebb térdsérüléssel bajlódó Djordje Kamber és David N’Gog, illetve a combsérüléséből nemrég felépülő Danilo.

A mérkőzés összefoglalója az alábbi linken tekinthető meg.

A Honvéd piros-fehér csíkos mezben és fehér nadrágban játszik, a Ludogorec tiszta zöldben, a mieink csapatkapitánya Gróf Dávid lesz a találkozón.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, a bolgár szövetség elnökének és a nemzeti csapat korábbi kapitányának, Ivan Vucovnak a tiszteletére.

6. perc: az első helyzet a bolgárok előtt adódott, Gróf ütött szögletre egy tizennyolc méterről leadott lövést. A szögletet követően Marcelinho lőtt fölé.

8. perc: vezet a Honvéd! Holender húzott el a jobb oldalon, majd középre passzolt az üres álló Tischler Patriknak, aki átvette a labdát, majd tizenkét méterről a bal alsó sarokba gurította azt. 0–1

11. perc:  tizenegyeshez jutott a Ludogorec, amelyet Moti értékesített. 1–1.

14. perc: Tischler Patrik lőtt tizenhárom méterről, Broun magabiztosan védett.

17. perc: fordított a Ludogorecű: egy bal oldali akciót követően a beadásból Keseru lőtt Gróf kapujába. 2–1

24. Natanel távoli lövését védte Gróf.

33. perc: Lukoki húzott el a jobb oldalon, beadását követően pedig a hosszú érkező Popa a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát. 3–1.

37. perc: Lukoki lőtt a jobbösszekötő helyéről, Gróf szögletre ütött a labdát.

45. perc: vége az első félidőnek.

A szüntben nyolcat cserélt Supka Attila, pályára lépett Temesvári Attila, Mohamed Mezghrani, Batik Bence, Tonci Kukoc, Nagy Gergő, Banó-Szabó Bence, Szendrei Norbert és Cipf Dominik.

A Ludogorecnél bejött Yankov, Campanharo, Swierczok, Bakalov, Abel, Sasha, Wanderson, Terziev, Paulo

46. perc: elkezdődött a második félidő

54. perc: Nagy Gergő indította Tischler, akit két védő között földre került, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

55. perc: Mezghrani keresztlabdája után Kukoc külsővel tekert középre, az érkező Cipf Dominik pedig a kapuba lőtte a labdát. 3–2

65. perc: Batik Bence kapott sárga lapot, a szabadrúgást követően Nagy Gergő blokkolt, mad a védelem felszabadított.

71. perc: egy Ludogorec-szöglet után Yankov fejelt a hosszú oldalon,m de Gróf magabiztosan fogta a labdát.

76. perc: kontrázott a Ludogorec, de a visszafutó Mezghrani becsúszva mentett.

79. perc: Paulo lőtt 18 méterről, Gróf szép mozdulattal szögletre ütötte a labdát, a sarokrúgást követően pedig a kapufánál álló Mezghrani szabadított fel.

81. perc:  Campanharo került helyzetbe a balösszekötő helyén, majd Gróf kapujába lőtte a labdát.

88. perc: Paulo távoli szabadrúgását védte Gróf.

Vége a mérkőzésnek.

Ludogrec (bolgár)–Budapest Honvéd FC 4–2 (3–1)

Belek

Játékvezető: Christian Allwardt (Lissner, Frenks) – mindhárom német

Gólszerző: Moti (11. – tizenegyesből), Keseru (17.), Popa (33.), Campanharo (81. p.), ill. Tischler (8.), Cipf (55.)

Ludogorec: Broun – Natanael, Moti, Cicinho, Nedyalkov – Goralski, Svetoslav, Marcelinho – Keseru, Lukoki, Popa

Honvéd: Gróf – Kálnoki-Kis (Batik), Lovric, Dino (Temesvári) – Heffler (Mezghrani), Gazdag (Banó-Szabó), Fousseni (Szendrei), Beglarishvili (Nagy G.), Uzoma (Kukoc) – Tischler, Holender (Cipf)