m.honvedfc.hu
Budapest Honvéd Online főoldal

Budapest Honvéd Online

Évtizedes emlékek

Megnéztük, hogy mit csináltak játékosaink a Honvéd legutóbbi kupagyőzelme idején

2019-05-15 17:11:00

Tíz év után szerepelhet újra a Magyar Kupa döntőjében a Budapest Honvéd FC, amely május 25-én, szombaton 19:30 órától a Groupama Arénában lép pályára a Mol Vidi FC ellen. A döntőig tartó időszakban minden nap beszámolunk egy-egy érdekességről a Honvéd és a kupa történelme kapcsán, illetve felelevenítjük az eddigi hét kupasikert – 5. rész.

Hét alkalommal hódította el eddig a Magyar Kupát a Budapest Honvéd, csapatunk legutóbb 2009-ben emelhette magasba a serleget, s a mostani döntő kapcsán érdemes megnézni, hogy a kerettagok mit csináltak egy évtizeddel korábban, 2009 tavaszán.

Kapusok

Berla Attila (akkor 10 éves volt) a Tura U11-es csapatában játszott; Gróf Dávid (20) a skót Hibernian gárdáját erősítette; Horváth András (21) az NB II-ben szereplő MTK-ban védett, illetve Gödöllőn futsalozott.

Védők

Batik Bence (15) a Haladás-Illés Akadémia U17-es csapatában szerepelt, Kálnoki-Kis Dávid (17) az MTK U19-es csapatában játszott; Djordje Kamber (25) 27 bajnokin pályára lépve tizenkettedik lett a DVTK-val a NB I-ben; Ivan Lovric (23) a Kecskemét játékosaként fél évet töltött kölcsönben az NB II-es Baja együttesében; Temesvári Attila (8) a Budatétény gyerekcsapatát erősítette.

Középpályások

Fousseni Bamba (19) a francia Villemoble Sports csapatában pallérozódott; Banó-Szabó Bece (9) Kecskeméten nevelkedett, s a következő idénytől fogva lett a helyi U13-as csapat tagja; Zakaria Beglarishvili (19) a grúz Lokomotiv Tbiliszi játékosa volt; Änis Ben-Hatira (20) a Hamburg játékosaként kölcsönben szerepelt a Duisburgnál, a német korosztályos válogatottal pedig ebben az évben lett U21-es Európa-bajnok; Gazdag Dániel (13) a Nyírsuli játékosaként az U13-as bajnokságban futballozott; Heffler Tibor (21) 30 bajnokin pályára lépve lett 11. az NB I-ben a Pakssal; Tonci Kukoc (18) a Hajduk Split utánpótlásában szerepelt; Mohamed Mezghrani (14) a belga Standard Liege akadémiáján nevelkedett; Nagy Gergő (16) a Honvéd U17-es csapatában játszott; Szendrei Norbert (9) az év elejétől fogva lett a Nyírsuli játékosa; Eke Uzoma (19) a német Freiburg utánpótlás-játékosa volt.

Támadók

Cipf Dominik (8) csak két évvel később lett a Nyíregyházi Sportcentrum játékosa; Danilo Cirino (22) a 12. helyezett cseh Pribram futballistájaként 20 bajnokin 2 gólt szerzett; Holender Filip (14) 2009 őszén lett a Magyar Futball Akadémia tagja; Májer Milán (9) Tordason a helyi csapatban nevelkedett; David N’Gog (20) ekkor már a Liverpool játékosa volt, 14 Premier League-meccsen 2-2 gólt és gólpasszt jegyzett a bajnoki ezüstérmes gárdával; Tischler Patrik az MTK U19-es csapatát erősítette, s 2009 májusában játszotta első NB I-es meccsét.

MINDEN, amit a kupadöntőről tudni érdemes:

Jegyvásárlás: interneten keresztül meccsjegy.mlsz.hu oldalon, személyesen a TEX irodákban, továbbá az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, az elővétel időpontjáról pedig a honlapunkon lehet tájékozódni.

Szektorok: az MLSZ döntése alapján a B2–C4 szektorokban foglalhatnak helyet a szurkolóink, a Honvéd-tábor helye pedig a B2, B3, C1 szektorokban lesz majd, így a szurkolók arra kérnek mindenkit, hogy aki a táborból szeretné kupagyőzelembe hajszolni a csapatot, az ide váltsa meg a belépőjét.

Jegyárak: A B2–C2 szektorokba 2500, míg a C3–C4 szektorokban 3500 forintba kerülnek a belépők. A jegyvásárláshoz klubkártya nem, személyes azonosításra alkalmas igazolvány azonban szükséges, s a rendezők kérik a szurkolókat, hogy az igazolvány a mérkőzésen is legyen náluk, a beléptetésnél ugyanis ellenőrizhetek ezt.

Szurkolói informácók: a tábor közös találkozót és vonulást is szervez a fináléra, erről ITT lehet bővebb információkat találni. A találkozó helyszíne a Bálna lesz, időpontja május 25., szombat 12:00 óra, és a szurkolók 17:00 órakor indulnak a Groupama Arénához. A szervezők kérik az autóval érkező drukkereket, hogy a Népligetben, illetve Szent László Kórház és környékén parkoljanak, amennyiben viszont van rá mód, a tömegközlekedést részesítsék előnyben.